De gevluchte Oekraïense dansers Veronika Rakitina en Vlad Detiuchenko doen op dinsdag 21 maart mee aan een benefietvoorstelling in Theater Korzo in Den Haag. Met het optreden wordt geld ingezameld voor ambulances en medicijnen.
Detiuchenko en Rakitina komen uit Kyiv en moesten vorig jaar hun land ontvluchtten. Ze wonen nu in Den Haag. Ze benaderden zelf Theater Korzo om een benefietvoorstelling op te zetten.
Tijdens de benefiet laten Detiuchenko en Rakitina enkele eigen werken zien. Andere dansens tijdens de voorstelling zijn Rutkay Özpinar en Maciej Kuzminksi. Een vertegenwoordiger van de Oekraïense ambassade in Den Haag zal iets vertellen over de noodzaak van humanitaire hulp voor Oekraïene.